Vårmønstring 2010

I år hadde vi ca 2300 personer inne på området, 217 amerikanske biler, 25 i i MC klassen og 9 i gjesteklassen.

Vi vil gjerne bruke anledningen til å takke alle som var med på å arrangere årets vårmønstring. Kjempe bra jobb!

Vinnerliste 2010

I år som årene før hadde vi premiering og her ser dere vinnerlisten på årets vårmønstring.

      

1st Car Of the Show   
Namn Thor Ove Bjerkvik
Bil 1969 Ford Mustang          

2nd Car Of the Show  
Namn Frode Pilskog
Bil 1999 Chevrolet Corvette                        

3rd Car Of the Show                         
Namn Christine Pilskog
Bil 1957 Chevrolet Bel Air

Beste Amcar Før 1950                       
Namn Marius Børjesson
Bil  1948 Chevrolet Delivery

Beste Amcar 1950-59                 
Namn Christine Pilskog
Bil 1957 Chevrolet Bel Air

Beste Amcar 1960-69                        
Namn Frode Storøy
Bil 1969 Ford Mustang Mach1

Beste Amcar 1970-79                        
Namn Oddgeir Sollid
Bil 1971 Chevrolet Camaro

Beste Amcar 1980-89                        
Namn Aleksander Sandanger
Bil 1987 Chevrolet Camaro

Beste Amcar 1990-99                        
Namn Frode Pilskog
Bil 1999 Chevrolet Corvette

Beste Amcar 2000-10                        
Namn Olaug Henriksen
Bil 2005 Chrysler 300C

Beste Amcar 2010-                            
Namn Torgeir Lervik
Bil 2010 Chevrolet Camaro

Beste Hot Rod                                  
Namn Svein Sagebakken
Bil 1932 Ford 3Window Coupè

Beste Custom
Namn Marius Børjesson
Bil 1948 Chevrolet Delivery

Beste Pick Up/4x4                             
Namn Jenny H. Øye Røyset
Bil 1954 Chevrolet 3800

Beste Van                                         
Namn Brudevolljentene
Bil 2006 GMC Explorer

Beste Lakk                                        
Namn Svein Sagebakken
Bil 1932 Ford 3Window Coupè

1. Premie MC                                    
Namn Georg Haddal
MC 1957 Harley Custom

2. Premie MC                                   
Namn Per Ødegård
MC 1999 Harley Ultra Classic

3. Premie MC                                    
Namn Svein Kåre Kvalsund
MC 2010 Harley Electra Glide Ultra Limited      

1. Premie Gjesteklasse                       
Namn Hallgeir Lade
Bil 1951 Bentley MK6

2. Premie Gjesteklasse                       
Namn Sandseter
Bil 1957 Volvo PV 444

Longest Distance                               
Namn Heine Heggen
Bil 1966 Ford Fairline

1. Premie Modellbil      
Namn Sean Johansen
Bil Ford Mustang GT500

2. Premie Modellbil                            
Namn Fillip Frøystad
Bil 1957 Chevrolet Bel Air

Mustangklubben hadde og egen premiering

1 Premie Mustang: Frode Storøy 1969 Mach1 Svart

2 Premie Mustang: Olav Erik Hagen 1969 Cabriolet Blå

3 Premie Mustang: Thor Bjerkvik 1969 Mach1 Rød

Longest Mustang distance: Lars Petter Kolkind 1987 Mustang fra Hønefoss

Beste ikke Mustang: Svein Sagebakken 1932 Ford 3Window Coupè